ارتقا کیفیت پروژه‌های عمرانی در کشور در بستر همکاری‌های دو جانبه

اخبار

ارتقا کیفیت پروژه‌های عمرانی در کشور در بستر همکاری‌های دو جانبه

به گزارش خبرگزاری مهر، در راستای ارتقای کیفیت خدمات مشاوره ژئوتکنیک، ژئوفیزیک، راهسازی و کنترل کیفیت حین اجرای پروژه‌های شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی استان‌ها؛ تفاهم نامه همکاری مشترکی بین معاونت عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور و شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک وزارت راه و شهر سازی امضا شد.

مهدی جمالی نژاد معاون عمرانی وزیر کشور در این خصوص گفت: این تفاهم نامه به منظور ایجاد بستر مناسب جهت هماهنگی و افزایش همکاری‌های علمی، پژوهشی و آموزشی در زمینه ارائه خدمات آزمایشگاهی، مشاوره‌ای، اطلاع رسانی، برگزاری کنفرانس‌ها، نشست‌های هم اندیشی و سخنرانی‌های علمی و … در سطح کشور است.

وی افزود: اهداف تفاهم نامه شامل استفاده بهینه از ظرفیت‌های دو طرف به منظور ارتقا کیفیت پروژه‌های عمرانی در کشور و ایجاد بستر مناسب در چهارچوب کلی همکاری‌های طرفین است.

جمالی نژاد ادامه داد: به منظور تحقق مفاد این تفاهم نامه، استانداری‌ها، شهرداری‌ها و دهیاری‌های سراسر کشور از ظرفیت شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک وزارت راه و شهر سازی در نظارت و کنترل پروژه‌های عمرانی در سطح استان‌ها و استفاده خواهند کرد و همچنین از ظرفیت‌های قانونی در اختیار استانداری‌ها، مراجع صدور پروانه ساختمانی و … مبنی بر استفاده حداکثری از توان، تخصص و ظرفیت شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک وزارت راه و شهر سازی از جمله بر اساس اختیارات و مقررات مرتبط با نظام مهندسی و هیئت چهار نفره استان بهره گیری می‌شود.

وی در ادامه اظهار کرد: شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک برای تحقق مفاد تفاهم نامه اهتمام لازم را در خصوص بکارگیری نیروهای متخصص و تجهیزات بروز و مطابق آخرین استانداردهای ملی و بین‌المللی و در زمان مناسب به عمل می‌آورد و برگزاری دوره‌های آموزشی تحلیل اوراق آزمایشگاهی عملیات خاک و بتن و آسفالت ویژه مدیران و کارشناسان و تکنسین‌های فنی شهرداری‌ها به صورت جداگانه برگزار می‌شود.

این تفاهم نامه در حاشیه همایش ملی معاونان هماهنگی امور عمرانی استانداری‌ها که اول تیر در وزارت برگزار شد، از سوی مهدی جمالی نژاد معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و مجید کیان پور مدیر عامل و رئیس هیأت مدیره شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک وزارت راه و شهرسازی امضا شد.

محصول پیشنهادی: بشکه ایمنی

همین الان میتوانید جهت استعلام قیمت محصول پیشنهادی با شماره ۲-۴۴۴۱۵۴۳۰-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *