پروژه های عمرانی کشور باید با همکاری بخش خصوصی انجام شود

اخبار

پروژه های عمرانی کشور باید با همکاری بخش خصوصی انجام شود

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان برنامه و بودجه، مسعود میرکاظمی در جلسه نهاد تعامل شورای هماهنگی تشکل‌های فنی، مهندسی، حرفه‌ای کشور که با حضور مشاور، معاونین و اعضای این سازمان برگزار شد، گفت: روند حرکت در سال های گذشته به گونه ای بوده که امروز منابع لازم برای پشتیبانی از این حجم پرژه های عمرانی وجود ندارد. به تدریج هزینه های جاری افزایش پیدا کرده و با توجه به افزایش تورم، اعتبارات عمرانی، ناچار کاهش پیدا کرده است.

میرکاظمی در ادامه با ارائه راهکارهایی برای پیشبرد پروژه‌های عمرانی اظهار داشت: باید روش های خلاقانه ای پیدا کنیم تا پروژه‌های عمرانی تعطیل نشود و برای دستیابی به این هدف لازم است تفکر شرکتی به جای تفکر پیمانکاری در تشکل‌های فنی و مهندسی کشور حاکم شود.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه تفکری که می گوید همه پروژه های عمرانی را دولت انجام دهد اشتباه است افزود: هیچ جای دنیا اینطور نیست که همه کارها را دولت انجام دهد. لذا باید با مشارکت و همکاری، بخش خصوصی پروژه های عمرانی را به جلو ببریم.

معاون رییس جمهور با بیان اینکه هر پروژه ای که در کشور تعریف می شود باید به جهش اقتصای کشور کمک کند تاکید کرد: شرکت‌های فنی، مهندسی و حرفه‌ای کشور به اسم پیمانکار، سمت ما نیایند بلکه برای مشارکت در پروژه ها برنامه بدهند تا پروژه های عمرانی را به پیش ببریم.

میرکاظمی با بیان اینکه کشور اکنون به سرمایه گذار نیاز دارد اظهار داشت: ما ارزش کار تشکل‌های فنی، مهندسی و حرفه‌ای کشور را می دانیم. این استعداد و پتانسیل موجود در این شرکت‌ها نباید از بین برود بلکه باید تقویت شود.

رییس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه باید جذب منابع کنیم افزود: اولین کاری که شرکت های فنی، مهندسی و حرفه‌ای کشور انجام می دهند تشکیل تیم های قوی برای جذب منابع باشد تا از پیمانکاری به شرکت سرمایه گذاری و ارزش آفرین تبدیل شوند.

وی با اشاره به اینکه این حجم از توان فنی مهندسی که در کشور وجود دارد یک سرمایه با ارزش است اظهار داشت: منابع خوبی در کشور وجود دارد بنابراین با راهکارهای مناسب باید بتوانیم از توان مهندسی کشور استفاده کنیم.

رییس سازمان برنامه و بودجه در ادامه به اهمیت فاینانس خارجی در دستیابی به رشد اقتصادی پرداخت و گفت: برای جذب منابع بیرونی طرح ارائه کنید و با تشکیل کنسرسیوم های قوی، پشتیبان هم باشید تا بازار جدید پیدا کنیم و ماندگاری شرکت‌های ایرانی در بازارهای خارجی بالا برود.

میرکاظمی با تاکید بر اینکه باید بازارهای بین المللی به دست آمده را با قدرت حفظ کنیم افزود: حفظ بازارهای اقتصادی بین المللی از ورود به آن بازار ها مهمتر است و برای دست یابی به این مهم، بازنگری در سازماندهی بخش خصوصی در خارج از کشور ضروری است.

معاون رییس جمهور با اشاره به اینکه تلاش می کنیم ارتباط اقتصادی را با کشورهای همسایه برقرار کنیم ادامه داد: جهت گیری دولت سیزدهم به سمت کار با بازارهای هدف است و بسیاری از کشورهای منطقه به دنبال توان مهندسی و صنعتی ما هستند.

وی در پایان با بیان اینکه جهت گیری اقتصادی ما به گونه ای است که اقتصاد کشور را بهره ور کنیم افزود: در دولت سیزدهم به دنبال فعالیت اقتصادی هستیم. ان شاالله متوجه تغییرات و اثرات مثبت این تغییرات خواهید شد.

 

محصول پیشنهادی: گل میخ ترافیکی

همین الان میتوانید جهت استعلام قیمت محصول پیشنهادی با شماره ۲-۴۴۴۱۵۴۳۰-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *