اجرای پروژه های عمرانی بانک توسعه اسلامی در ایران سرعت می‌گیرد

اخبار

اجرای پروژه های عمرانی بانک توسعه اسلامی در ایران سرعت می‌گیرد

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از  شادا ، وزیر اقتصاد در گزارشی از سفر به جده و شرکت در اجلاس بانک توسعه اسلامی از تسریع در انجام پروژه‌های عمرانی و سرمایه‌گذاری که چند سالی دچار تأخیر بود خبر داد و گفت: همچنین از فرصت دیپلماسی اقتصادی و پیگیری سیاست همسایگی و سیاست منطقه‌ای دولت در این سفر بهره‌مند شدیم.

بر اساس این گزارش ، سیداحسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی در تشریح دستاورد‌های سفر خود به عربستان سعودی اظهار کرد: در اجلاس جده که با حضور ۵۷ کشور اسلامی در عربستان سعودی برگزار شد، اولاً توافقات بسیار خوبی با بانک توسعه اسلامی در مورد پروژه‌های عمرانی و سرمایه‌گذاری که چند سالی دچار تأخیر بود، صورت گرفت که اجرای این پروژه‌ها در کشورمان با توافق جدید سرعت خواهد گرفت.

وی با اشاره به مذاکرات دوجانبه‌ای که بین ایران و عمان، ایران و عراق، امارات و سایر وزرای اقتصادی صورت گرفت، افزود: همچنین از فرصت دیپلماسی اقتصادی و پیگیری سیاست همسایگی و سیاست منطقه‌ای دولت برای اینکه بتوانیم با طرف‌های اقتصادی خودمان وارد مذاکرات سازنده‌ای بشویم، استفاده کردیم.

وزیر اقتصاد اضافه کرد: به طور مشخص نیز جلسه سازنده‌ای بین بنده و همتای سعودی برگزار شد، که در آن جلسه با توجه به ازسرگیری روابط سیاسی بین ایران و عربستان، مقامات سعودی تأکید کردند که باید زمینه‌های اقتصادی هم به سرعت فراهم شود.

خاندوزی عنوان کرد: هم حضور ایران و هم بیانیه‌ای که در اجلاس پایانی قرائت کردیم، با استقبال بسیار گرم طرف عربستانی مواجه شد و مورد تشویق قرار گرفت و هم پیشنهاداتی که در جلسه مطرح شد و مشخصاً در مورد تسهیل فرایند حج چه از جهت مسائل بانکی و چه از جهت موضوع پرواز‌ها و همچنین رفت و آمد تجار ایرانی با استقبال جدی طرف عربستانی همراه شد.

وی ادامه داد: بنا شد که ظرف سه ماه آینده هیأت‌های بخش خصوصی و مدیران عامل شرکت‌های دو کشور برای رسیدن به توافقات بخش خصوصی با هم جلسات سازنده‌ای داشته باشند.

وزیر اقتصاد توضیح داد: در حوزه سرمایه‌گذاری هم پیشنهاداتی از سوی طرفین مطرح شد که بنا شد در پیگیری‌های آتی به سرانجام برسد که سرمایه‌گذاری‌های مشترک در حوزه نفت و گاز، در حوزه بخش‌هایی که اقتصاد ایران توانمندی صادراتی خوبی دارد و محصولات دانش‌بنیان اعم از تولیدات حوزه نانوتکنولوژی، حوزه دارویی و حوزه نیروگاهی کشور و همچنین در حوزه ترانزیت، راه و حمل و نقل هم موضوعاتی مطرح شد که با استقبال طرف سعودی و گسترش روابط در هفته‌های آینده پیگیری‌های اجرایی آن صورت خواهد گرفت.

 

محصول پیشنهادی: بشکه ترافیکی

همین الان میتوانید جهت استعلام قیمت محصول پیشنهادی با شماره ۲-۴۴۴۱۵۴۳۰-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *